Hrad Kost

HISTORICKÁ PAMÁTKA

Castle events

5.7. - 6.7.2013 Historické dny na hradě Kost
V těchto dnech bude pro návštěvníky hradu připraven zvláštní program. Každý návštěvník  se bude moci volně pohybovat po vyznačených trasách hradu a to po celý den bez doprovodu průvodce.
Průvodci hradu budou v případě zájmu k dispozici .Připravený je i další program:
dobové tržiště, ukázky řemesel, ukázka rytířských soubojů, tanců a jiné. Hrad bude v těchto dnech otevřen od 09.00 hodin do 17.00 hodin. Vstupenky se prodávají do 16.00 hodin.

--- Vstupné: dospělí 200,- Kč; děti, studenti a důchodci: 100,- Kč.

26.7. - 28.7. 2013 X. čarodějnický kongres
Již osmým rokem se na hradě Kost koná čarodějnický kongres. Je především určen pro milovníky tajemna, léčitelství a esoteriky. Přítomni budou přední léčitelé, astrologové, numerologové, věštci a odborníci z oblasti esoteriky. Možnost zakoupení léč. obrazů, kamenů, mandal, produktů zdravé výživy a zajímavých věciček pro radost. Kongres doplněn drobným prodejem, otevřenými dílnami a speciálním programem pro zábavu celé rodiny. Návštěvníci budou mít po zakoupení vstupného volný přístup do všech zpřístupněných prostor hradu, kde jim budou k dispozici průvodci hradu, kteří jim na požádání podají informace o historii hradu.

10.-11.8.2013 Historické dny na hradě Kost
Milí příznivci historie a památek, v těchto dnech máte možnost shlédnout v prostorách gotického hradu Kost šermířské souboje, ukázky dobových tanců, potěšit se vystoupením provazochodců poučit se o dravcích přímo od sokolníka i s ukázkami a nadýchat se historie středověkého domu.