Hrad Kost

HISTORICKÁ PAMÁTKA

Víte že…

Víte, že čím byl pro Karla IV. Karlštejn, tím byl pro jeho syna Václava Točník? Tato pevnost, podle níž byl později pojmenován i vyhlášený hostinec v podhradí, leží na okraji CHKO Křivoklátsko.Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.

Pravidelné akce

Pro potěchu návštěvníků se několikrát do roka vydávají na Kost sokolníci, rytíři, šermíři, šaškové, čarodějnice, dvorní dámy a kuchařky. Každý přispěje svou troškou do mlýna a majestátný hrad se na pár hodin přesune v čase kamsi do gotiky, aby se vydal po proudu dění k baroku a zase zpátky do jednadvacátého století.

Kulturní kalendář – přehled plánovaných akcí

Komerční akce – více informací o možnostech konání soukromých i firemních akcí na hradě, svatby

Když hrad ožívá…

Pravidelné Oživení hradu probíhá vždy na začátku a na konci sezóny, to znamená v dubnu a říjnu. Akce se příznačně nazývají Od gotiky po baroko a na hradě se sejde na šedesát účinkujících v dobových kostýmech. Kuchařky v černé kuchyni nabízejí k ochutnání výtečné koláče, šermíři ukazují své umění v soubojích a sokolníci vypouštějí dravce k letům a následnému útoku na umělou kořist.

Když se schází šarlatáni…

Vprostřed horkých letních prázdnin, na přelomu července a srpna, koná se na Kosti Čarodějnický kongres. Aby ježibabám nebylo v mohutných kosteckých zdech samotným smutno, doprovází je sebranka šarlatánů, mágů, vykladačů a léčitelů – zkrátka „podvodníků“, jak s úsměvem upřesňuje kastelán. S tajemnými osobami, zahalenými v dlouhých, tmavých róbách nebo otrhaných cárech, se v tu dobu potkáte na každé prohlídce. Jen jim neskočte na lep – taková čarodějnice umí člověka i uhranout :)

Když se hraje divadlo…

V sezóně se na nádvoří hradu Kost děje o víkendech kdeco. Svůj program zde má už tradičně Divadlo z Celené v Praze. Jeho repertoár se neomezuje na pohádky. Velký úspěch mají mezi obecenstvem také hoprory. O nic míň zajímavé nejsou ani Šermířská vystoupení, ve kterých – alespoň jak se zdá – bojují dobově odění rytíři na život a na smrt. Sokolnické ukázky volného létání dravců má na starosti pan Straka. Ten má k ptákům blízko nejen jménem. Ostatně, jeho sokolnické přehlídky už možná znáte z nedalekého zámku Sychrov